Początek

Systemy aluminiowe dla architektury

* strefy o ograniczonym dostępie
+48 (44) 683 55 55

LAKIEROWANIE

Proces lakierowania polega na pokryciu aluminium warstwą organiczną. Lakierowanie powierzchni aluminiowych przy pomocy farby proszkowej odbywa się na zasadzie osadzania elektrostatycznego cząstek farby na metalu, który następnie poddawany jest procesowi polimeryzacji w piecu, którego temperatura dochodzi do 200ºC. Proces ten powoduje, że powierzchnia jest wysoce odporna na skrajne warunki atmosferyczne.

 

Lakierowanie profili jest także jedną z form obróbki powierzchni aluminiowej, która poza tym, że chroni aluminium przed naturalną korozją, pozwala także na uzyskanie nieograniczonej różnorodności kolorów dopasowanych do danych potrzeb architektonicznych.

 

Kolor jest również niezbędnym narzędziem pozwalającym na tworzenie estetycznych projektów architektonicznych. Dlatego też CORTIZO oferuje szeroką gamę wykończeń, począwszy od tych klasycznych, z połyskiem lub matowych, poprzez lakierowanie specjalne o zróżnicowanej teksturze, imitację drewna (sosna, dąb, kasztan, tek, sapelly, wiśnia, orzech,...) aż do lakierowania antybakteryjnego zawierającego jony srebra, które przylegają do całkowicie zastygłej i naturalnej żywicy, zapobiegając rozwojowi i migracji bakterii, wirusów, pleśni, grzybów i drożdży.

 

Lakiernie CORTIZO otrzymały najbardziej znane certyfikaty jakości w środowisku europejskim, takie jak QUALICOAT, SEA-SIDE i QUALIDECO, które potwierdzają i gwarantują najwyższe standardy procesu lakierowania.

 

- Karta z palety Ral 
  - Antybakteryjne
- Specjalne   - Teksturowane
- Metaliczne                          
  - Imitacja drewna
   

NIEOGRANICZONA GAMA KOLORÓW

 

     
 
CREATIVITY::AACCENTIA::IMPLEMENTATION